Alevi Eş Bulma Sitesi

Hoş geldiniz. Evlenmek isteyen alevi bayanlar ve evlenmek isteyen alevi erkekler için sayfamızda alevi eş bulma sitesi kategorisinde bir alan oluşturduk.Türkiye ve Dünya geneli bekar, dul , ayrılmış Alevi vatandaşlarımız evliliksayfasi.com’da eş arayan alevi bayanlar ve eş arayan alevi erkekler gizlilik çerçevesinde tanışıyor evleniyor.

Alevi biriyle sunni evlene bilir mi ?

Atalarımız ne kadar da doğru söylemiş gönül ferman dinlemez diye dinin özü sevgidir.Sevgi kutsaldır.Aşkın dini , dili , rengi olmaz.Alevi biri sunni biriyle evlene bilir mi ? sorusu bile çok saçma bir sorudur.Herkes herkesle evlene bilir.Kimse kimsenin kimsesi değil ama kimsede kimsesiz değil herkesin tek kimsesi Yüce yaradandır.

Alevi inanç nikahı nikahı nasıl kıyılır?

Evlenmeye karar veren çift bu iki çiftin aileleri, dostları , akrabaları hep birlikte alevi evlilik  nikah kıyılacak cemevinde toplanırlar. Eğer cemevi yoksa en yakındaki Alevi inancını yaşatan ve yaşatmayı esas alan bir kurumda bir araya gelinmelidir. Eğer herhangi bir sebepten dolayı bu mümkün değilse, o vakit evlenecek kişilerin uygun göreceği bir evde toplanır ve alevi dedesi nikahı kıyar.Eğer ki yakınlarında alevi dedesi yoksa Alevilik yolunu edep ve erkan ile sürdüren ve bu konuda yetki, icazet sahibi kişilerde nikahı kıyabilirler.

 

SAYFAMIZ YASALDIR VERGİYE TABİDİR