Evlilik Öncesi Kendi Kendinize Danışın

Evlenmek üzere evlilik sitesi aracılığıyla birini tanıyorsanız ve işler ciddileşmeye başladıysa, evlilik öncesi danışmanlığın faydalarını duymuş olabilirsiniz. Bazı çiftler için, ilişkilerini açmak ve evlilik hakkında konuşmak için bir yabancının önünde oturma düşüncesi son derece göz korkutucu görünebilir. O halde kendi kendinize danışın.

Araştırmalar  evlilik öncesi danışmanlık alan çiftlerin, hiç danışmanlık almayanlara kıyasla boşanma olasılığının% 30 daha az olduğunu göstermiştir. Sonsuza kadar evli kalmak için evleniyorsanız , evlilik öncesi danışmanlık son derece etkilidir ve evliliğinizin başlangıcından itibaren büyük bir etkisi olabilir.Eğer bir danışmana gitmekten çekiniyorsanız mutlu evlilikleri olan insanlara danışmanız faydalı olacaktır.Evli yaşama geçmeden önce bile herhangi bir sorunun büyümesini önleme fırsatı yakalamış olursunuz. Bazı durumlarda, aynı dini paylaşan ancak inançları söz konusu olduğunda bazı varyasyonları olan çiftler vardır. Çözülmeden bırakılırsa, özellikle de eşiniz bu fikre karşı çıkarken ailenizi din şemsiyesi altında yetiştirmeyi planlıyorsanız, bu farklılıklar yolda sorunlara yol açabilir.Basitçe ifade etmek gerekirse, evlilik öncesi danışmanlık çiftlerin evli yaşama hazırlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir terapi şeklidir. Eşinizin yanı sıra, daha iyi bir istikrarlı evlilik şansına yol açabilecek güçlü ve sağlıklı bir ilişki geliştirmenizi sağlamayı başarırsınız.

Atalarımız Aşkın gözü kördür diye söylerler ve birbirinizi tanıdığınızda, ilişkilerinizde bulunabilecek olumsuzlukları görmezden gelebiliriz.Aman ha ince eleyip sık dokuyun ki evliliğiniz bir ömür sürsün.